Torosların doğa harikası huzur veriyor

Yaklaşık 800 rakımda bulunan 240 nüfuslu Altınyaka Mahallesi’nin merkezinde bulunan Pınargözü mesire alanı, çınar ağaçlarının altından çağlayan sularla, yeşilin ve serinliğin buluştuğu noktada günübirlik çok sayıda vatandaşı konuk ediyor.

Toros dağlarının eteklerinde bulunan Pınargözü mesire alanı, asırlık çınar ağaçlarının altından çağlayan sularla, yeşilin ve serinliğin buluştuğu noktada huzur veren manzarası ile çok sayıda vatandaşı konuk ediyor.

Yarı yayla konumunda olan Altınyaka, geniş arazileri bulunmamasına rağmen, çok fazla kaynak suyuna sahip bir mahalle olarak biliniyor.

Geniş tarım alanları olmadığından kaynak suyu, ya balık üretim havuzlarında kullanılıyor ya da derelerden Alakır Çayı’na birleşip denize dökülüyor.

Antalya il merkezinden, çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlar Altınyaka’da suyun verdiği serinlik ve huzurun altında keyifli bir gün geçiriyor.

Altınyaka Mahalle Muhtarı Havva Karakuş, “Havamız güzel, nem oranı düşük. Gelenler ferahlayıp gidiyorlar. Sularımız soğuk, buzdolabını aratmayacak şekilde.

Kumluca’ya uzaklığı 25 kilometre, Antalya’ya uzaklığı 55-60 kilometre, en kısa sürede ulaşılabilecek bir piknik alanıdır. Tüm misafirlerimizi bekliyoruz.” dedi.

Yorum Yap