TARIM SEKTÖRÜ 19 MAYIS’I KUTLADI

Tarım sektörü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayımladı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, “Ülkemizin en büyük güvencesi, sahip olduğumuz en büyük zenginlik gençlerimizin enerjisi, mücadele azmi ve gücüdür. Bu güçle daha nice büyük işler yapacak, ülkemizi ileriye taşımaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

TZOB

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar da Twitter hesabından “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını şükranla, rahmetle anıyorum.” paylaşımında bulundu.

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. Ben de bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuz sevgim değil, bugünün karanlıkları, ahlâksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik görmemdir.” Sözüne yer verdiği kutlamasında, şunları kaydetti:

“19 Mayıs 1919, Türk Ulusunun uyandığı, emperyalizme başkaldırdığı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür. Ulusal Kurtuluş Savaşımızın ilk adımı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. yılını kutluyoruz. Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.”

ULUSAL HUBUBAT KONSEYİ

Ulusal Hububat Konseyi de “Bağımsız yaşamak; ‘Mesuliyet yükü her şeyden, ölümden de ağırdır’ bilinciyle, ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyebilmektir. Mustafa Kemal’in 19 Mayıs’ta Samsun’da yaktığı istiklal meşalesi tüm vatan sathını aydınlatmaktadır.” ifadelerine yer vererek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Ulusal Pamuk Konseyi de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na yönelik kutlama mesajı yayımladı.

TÜRKTOB

Türkiye Tohumcular Birliğinden (TÜRKTOB), “Ata’mızın mirasına sahip çıkalım” başlığıyla yapılan açıklamada, şunları kaydedildi:

“Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesinin meşalesini yaktığı Samsun’a ayak basmasının 101. yılını kutluyoruz. Bu meşalenin ışığında çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Atatürk, Cumhuriyet’in ancak yeni nesillerin sahiplenmesi ile büyüyeceğini bilerek, 19 Mayıs’ı gençlere armağan etmiştir. Ata’mızın mirasına sahip çıkalım. Milli mücadelenin kahramanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanımız için canını feda etmiş şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz.”

GÜBRETAŞ da “Tarım sektörüne emek veren genç ziraat mühendisleri ve üreticiler başta olmak üzere, ülke geleceğinin umudu olan tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yap