SİGORTALI FINDIK İŞÇİLERİ BAHÇEDE

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Fındık Toplamaya Büyükşehir Eli Dokunuyor Projesi’ kapsamında sigortalı fındık işçileri pilot ilçelerde fındık toplamaya başladılar.


Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Fındık Toplamaya Büyükşehir Eli Dokunuyor Projesi’ kapsamında ekiplerin bugün fındık bahçelerine girdiğini ifade eden Başkan Mehmet Hilmi Güler, “Ordu ilimiz için önemli olan bir çalışmayı daha hayata geçirdik. Bilindiği üzere her yıl fındık toplama maliyeti altında yaklaşık 45 milyon il dışına çıkıyor. Büyükşehir Belediyemiz tarafından kurulan, Ordu Tarım ve Hayvancılık Gıda Sanayi A.Ş’nin (ORTAR) amaçları arasında üreticilerimizin fındık toplama sezonu öncesi ve sonrası bahçe içinde yapılacak çalışmaları belediye eli ile yapmak var.”dedi.


Ordu Tarım ve Hayvancılık Gıda Sanayi AŞ’ye bağlı çalışacak fındık işçileri pilot bölge olarak belirlenen Altınordu-Ünye ve Fatsa ilçelerinde anlaşma sağlanan bahçe sahiplerinin fındık arazilerine girerek fındık hasadına başladılar. 15’er kişiden oluşan ekip, anlaşma sağlanan fındık bahçelerinde Eylül ayı sonuna kadar fındık hasadı yapacaklar.

Yorum Yap