İZMİRLİLERDEN ÜRETİCİ PAZARINA YOĞUN İLGİ

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Kadifekale’de hayata geçirdiği ‘Pagos Üretici Pazarı’, İzmirlilerden büyük ilgi görüyor. Pazara, İzmir’in dört bir köşesinden gelenlerin dışında turistlerin de ilgisi fazla oluyor.


Kentin tarihi simgelerinden Kadifekale’de hem üreticinin doğrudan tüketiciyle buluşması hem de bölgenin marka değerini artırması için hayata geçirilen Pagos Üretici Pazarı, İzmirlilerin ilgi odağı oldu. 100’den fazla kadın üretici, 24 tarımsal kalkınma kooperatifi ve 12 üretici kadın kooperatifinin bulunduğu pazara hem İzmirliler hem de yerli ve yabancı turistler akın etti.


Yelki Girişimci Kadın Kooperatif Başkanı Eda Filiz, Pagos Üretici Pazarı’nı çok heyecanlı, umut verici bulduğunu söyledi. Pazarın eski fuar tadında olduğunu belirten Filiz, “Buraya gelirken fuara gelir gibi hissettik; seve seve gedik. Hatta Pagos Üretici Pazar’ı için basma fistan elbiseler diktik. Pazarda tarım ürünleri satıyoruz. Yelki’nin hâlâ tarım toprakları, traktörleri varken biz de kadınlar olarak traktörlere bindik tarlalara çıktık. Ranta hayır diyelim, burada tohum yetiştirelim, üretim yapalım dedik” şeklinde konuştu.

Pagos Üretici Pazarında organik sebze, meyve, bal ve zeytinyağı gibi ürünler; tandır ekmeğinden el işi ürünlerine kadar çok zengin bir ürün çeşitliliği bulunuyor.

Yorum Yap