GÜBRETAŞ’ta “altın” kararı 25 Haziran’da verilecek

GÜBRETAŞ’ın altın madeni bulunan Söğüt Maden Sahası’yla ilgili bilgilendirmelerin ve olası kararların alınacağı bu yılki Olağan Genel Kurulu 25 Haziran’da yapılacak.
Şirketten yapılan açıklamaya göre, daha önce ertelenen genel kurul toplantısı, hissedarların katılımıyla 25 Haziran 2020 perşembe günü Genel Müdürlük adresinde saat 10.00’da başlayacak.
Toplantı aynı zamanda Elektronik Genel Kurul Sistemi (e-GKS) üzerinden dijital olarak da takip edilebilecek.
Ticaret Bakanlığının 20 Mart 2020 tarihli duyurusuyla anonim ve limited şirketlerde henüz gerçekleştirilmeyen genel kurul toplantılarının ileri bir tarihte yapılmak üzere iptal edilebilmesine imkan tanımasıyla, 22 Nisan 2020 tarihinde yapılması planlanan GÜBRETAŞ’ın 68. Olağan Genel Kurul Toplantısı,  koronavirüs tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmişti. Yönetim Kurulumuzun aldığı ara kararla 68. Olağan Genel Kurulu toplantısının, 25 Haziran 2020 tarihinde yapılması kararlaştırıldı.
Genel kurulda, 2019 yılına dair finansal ve operasyonel sonuçlar, pay sahipleriyle paylaşılıp değerlendirilecek.
Toplantıda görüşülecek konular arasında, Söğüt Maden Sahası ile ilgili gelişmeler hakkında Genel Kurul’a bilgi verilmesi de bulunuyor.

– KOZA ALTIN İLE SÖZLEŞME İMZALANMIŞTI

Gübre Fabrikaları Türk A.Ş. (GÜBRETAŞ), Söğüt maden sahasına ilişkin Koza Altın İşletmeleriyle bir satış sözleşmesi imzalandığını açıklamıştı.

GÜBRETAŞ’tan yapılan açıklamada, şunlar kaydedilmişti:

“Söğüt maden sahasına ilişkin her türlü veri/data, analiz ve raporlar ile üçüncü kişilerle yapılan ve devri mümkün sözleşmeler dâhil olmak üzere bütün bilgi ve belgelerin tüm hakları ile birlikte, KDV dâhil 33.040.000 TL (OtuzüçmilyonkırkbinTürkLirası) bedelle Şirketimizce satın alınmasına yönelik taraflar arasında bir satış sözleşmesinin imzalanması hususunda mutabık kalınmıştır.

Yukarıda bahsi geçen konu ile ilgili süreç devam etmekte olup, herhangi bir gelişme olması durumunda gerekli açıklamalar kamuoyu ile paylaşılacaktır.“

 

Yorum Yap